Poznávací zájezdy do Turecka

Turecko je nesmírně velká a zajímavá země. Běžný turista si pravděpodobně ani neuvědomí, co všechno zde může zažít. Jedno číslo vám snad trochu přiblíží rozlehlost Turecka a to je rozloha 780 580 kilometrů čtverečních. Což je mimochodem skoro přesně tolik jako deset Českých republik dohromady. Asi je jasné, že pokud tedy chcete poznat Turecko trochu důkladněji, tak se vyplatí spíše poznávací zájezdy, než běžné pobytové dovolené.

Pokračování článku »

Rady na cestu do Turecka

V tomto článku bychom vám chtěli přinést několik stručných rad, které vám usnadní cestování i pobyt v Turecku. Právě v Turecku totiž platí víc než kde jinde platí – jiný kraj, jiný mrav. Ač jsou zdejší lidé velmi milý a pohostinní, tak vyznávají Islám a mají úplně jiné zvyky, než u nás v Evropě. Takže směle do toho. Pokud byste měli vlastní tipy, triky, rady, tak budeme jedině rádi, pokud se o ně s námi podělíte v diskuzi pod článkem.

  • Platný cestovní pas je nutností. Turecko není členem EU, takže ho budete nutně potřebovat. Na druhou stranu nejsou vyžadovány víza a ani na hranicích by vás neměli nijak zdržovat.
  • ISIC a jiné slevové karty. Tak ty v Turecku neznamenají téměř nic a málokde na ně berou nějaký ohled. Naopak na většině vstupů se platí jednotná cena. Děti, dospělí, studenti – všichni stejně.

Rady na cestu do nádheré Antalye a Turecka

Pokračování článku »