Lykiaworld Antalya Hotel a golf

Lykia Links není žádná obec v pravém smyslu. Vlastně je to jenom jeden obrovský hotelový resort, který tvoří hotel Lykiaworld Antalya a Lykia Links Golf resort – golfové hřiště. Tento nový luxusní hotel byl otevřen na jaře roku 2008 a rychle si získal pověst jednoho z nejlepších golfových resortů v Turecku.

Resort Lykiaworld Antalya

Pokračování článku »

Malé letovisko Beldibi

Beldibi je menší turistické letovisko asi 25 kilometrů na jih od Antalye. Jedná se o poměrně klidné turistické letovisko. Velkou výhodou je ale dálnice D400 (Antalya Kemer Yolu), díky kterému má město výbornou dopravní dostupnost. Nachází se zde spousta větších hotelů (například hotel Rixos), které jsou ale rovnoměrně rozloženy asi na 5 kilometrech pobřeží. Nejbližší další obcí je Goynuk.

Pokračování článku »

Sladké Finike

Městečko Finike (historicky známé jako Phoenicus) leží na středomořském pobřeží Turecka, asi 85 kilometrů západně od velkoměsta Antalya. Přesněji se Finike nachází v jižní části poloostrova Teke. Město leží na nádherné části zdejšího pobřeží, které je velmi populární turistickou destinací. Finike je velmi známé pro své chutné a šťavnaté pomeranče. Ty rostou všude kolem a jsou považovány i za neoficiální symbol města. Počet obyvatel oblasti Finike je 45.296 obyvatel. Z toho ale jen 10.509  žije v samotném městě. Ostatní připadají na 4 obce (Hasyurt, Sahilkent, Turunçova a Yeşilyurt) a 14 vesnic, které jsou administrativní součástí obce.

Pohled na přístav města Finike

Pokračování článku »

Letovisko Kemer

Kemer je přímořské město v regionu a zálivu Antalye. Nachází se 40 km na západ od tohoto hlavního města oblasti a 53 km na východ od pohoří Taurus. Trvale zde žije 36.010 obyvatel. Město samotné zahrnuje takovou menší aglomeraci ve kterou srůstá několik menších obcí (Arslanbucak Mh., Merkez Mh. a Yeni Mh.). Kemer má typicky středomořské teplé a suché počasí, které sem spolu s výbornou dopravní dostupností láká mnoho turistů.

Pokračování článku »

Goynuk

Město s trochu krkolomným názvem, to je Göynük. Město se nachází jenom necelých 30 kilometrů na jih od Antalye. Přímo zde žije 5 tisíc obyvatel, když to ale budeme brát z pohlede celého okresu, tak nám počet obyvatel rázem naroste na 18,5 tisíce lidí.

Obec má velmi dlouhou a bohatou historii, která sahá až do dob antiky. Žili zde Féničané, Peršané ale i staří Římané. Místní lázně Çatak Hamami fungují údajně už od římských dob až do dnešních dnů. V okolních vesnicích Asarozu, Bulanik a Gozler jsou také ruiny a pozůstatky staveb z římských a byzantských časů. Město pak bylo dlouhá staletí součástí Osmanské říše.

Pokračování článku »

Serik a oblast Belek

Serik je poměrně velké město ve vnitrozemí Antalye. Od samotného města Antalye je pak vzdálené 38 kilometrů. Ve vnitrozemí by se možná hodilo dát do uvozovek, protože leží pouhých 9 kilometrů od moře. Na pobřeží se pak jako všude jinde táhne nekonečná hradba hotelů a těsně za ní je ještě rozlehlé golfové hřiště Sultan. Samotné město Serik má 30.579 stálých obyvatel, ale uvádí se že společně s okolím zde žije přes 100.000 lidí.

Pokračování článku »

« Starší články