Cestovní pojištění do Turecka

Zajistit si cestovní pojištění při dovolené do Turecka by mělo být samozřejmostí. Přeci jenom se jedná o poměrně vzdálenou zemi, která navíc není členem Evropské unie. Jiné klima, gastronomie i cestovatelské zážitky mohou způsobit i mnohé nepříjemnosti, které vám vaši dovolenou v této nádherné krajině dokážou pěkně zošklivit. Právě proto jsme pro vás připravili tipy, kde vám poradíme, jak si zařídit nejkvalitnější cestovní pojištění do Turecka.

Na webu Porovnej24.cz si můžete pohodlně srovnat a sjednat cestovní pojištění.

Nebudeme dlouho chodit kolem horké kaše a rovnou vám prozradíme, že úplně nejlepší je zařídit si cestovní pojištění sám. Nespoléhejte se na předražené pojištění přímo od cestovních kanceláří nebo na nekvalitní pojištění ke kreditním kartám. Mnohem lepší je si objednat cestovní pojištění do Turecka samostatně. Na trhu s pojištěním je velká konkurence, takže si můžete vybírat s celé škály produktů za výhodné ceny.

V dnešní době je to navíc díky internetu opravdu maximálně jednoduché. Já osobně mám výbornou zkušenost se srovnávači pojištění jako jsou: Porovnej24.cz a nebo Srovnejto.cz. Ať už si vyberete kterýkoliv z nich, tak se jedná se o velmi intuitivní a mocné nástroje. Stačí do nich naklikat základní údaje o vaší cestě (místo, termín) a vaše osobní údaje, a na jedno kliknutí vám vyjedou nabídky mnoha pojišťoven.

Turecko je nádherná země, užijte si dovolenou zde i díky kvalitnímu cestovnímu pojištění.

Díky tomu si porovnáte všechny nabídky a vyberete si právě tu, která nejvíce odpovídá vašim požadavkům. Někdo preferuje nejnižší cenu, pro druhého jsou zase důležité limity plnění a pro třetího zase to, co všechno pojištění kryje. Zkrátka každý si vybere dle svých potřeb. Výhodou takto sjednaných pojištění je, že jsou na něj poskytovány slevy, takže vždy dostanete tu nejnižší cenu. Základní sazba pojištění přitom začíná už na devíti korunách za osobu na den. To je opravdu tak směšná částka, že ta jistota za to opravdu stojí!

Turecko je sice civilizovaná a krásná země, ale to nic nemění na tom, že se stále jedná o trochu exotickou destinaci. Vždyť oblíbené pláže kolem Antalye jsou z Prahy vzdálené dva tisíce kilometrů vzdušnou čarou. Turecko navíc není členem Evropské unie, což mnoho věcí značně komplikuje. Samozřejmě se nemusíte bát, že by vám zde neposkytli lékařskou pomoc nebo že by policie neřešila vaše ukradená zavazadla. Každopádně, když k tomu budete mít zařízené cestovní pojištění, tak vás to bude stát mnohem méně starostí. Právě proto vám jednoznačně doporučujeme si cestovní pojištění při návštěvě Turecka vždy zřídit. Pomocí služeb jako Porovnej24.cz je to opravdu maximálně jednoduché.

Co je to Turecká riviéra

Tureckou riviérou se obvykle rozumí oblast na pobřeží Středozemního moře mezi městy Antalya a Alanya. Někdy se také označuje jako riviéra Antalye – Antalyjská riviéra právě podle největšího města. V širším pojetí riviéra zasahuje i výrazně na západ až k dalším oblíbeným letoviskům u Středozemního moře jako je Kemer nebo Finike. Při konečném sčítání se můžeme dostat až k tomu, že Turecká riviéra zahrnuje kolem 300 kilometrů pobřeží a tedy velkou část tureckého středomořského pobřeží.

Pokračování článku »

Cestujete do Turecka – tak pozor na časový posun

Velmi důležitou informací, na kterou je dobré pamatovat, pokud se vydáte na dovolenou do Turecka je čas. Země se totiž nachází v jiném časovém pásmu a tak je přetřízení vašich hodinek nutností, které se nevyhnete. Pokud tedy například letíte z České republiky do Turecka je nutné si hodinky posunout o hodinu dopředu. Změna času o jednu hodinu pro většinu lidí obvykle není žádný problém, takže si ani nerozhodí své biorytmy. Další zajímavostí, se kterou je ale v souvislosti se změnou času počítat je, že zde zapadá poměrně netypicky brzy.

Díky jižnější poloze je zde také kratší i čas stmívání a západů Slunce, takže pokud si chcete pořídit hezkou prázdninovou fotku, tak je dobré se předem připravit.

Pokračování článku »