Sdílet na Facebooku

Poznávací zájezdy do Turecka

Turecko je nesmírně velká a zajímavá země. Běžný turista si pravděpodobně ani neuvědomí, co všechno zde může zažít. Jedno číslo vám snad trochu přiblíží rozlehlost Turecka a to je rozloha 780 580 kilometrů čtverečních. Což je mimochodem skoro přesně tolik jako deset Českých republik dohromady. Asi je jasné, že pokud tedy chcete poznat Turecko trochu důkladněji, tak se vyplatí spíše poznávací zájezdy, než běžné pobytové dovolené.

Turecko totiž opravdu není jen oblíbené Egejská a Turecké riviéra (tu druhou možná znáte spíše podle města Antalya). Je to také země na hranici dvou kontinentů, kde se odpradávna střetávaly nejenom kultury, ale třeba i fauna a flóra. Evropská část Turecka není moc velká (asi jako Morava). O poznání zajímavější je ale část Asijská. Známá je také pod jménem Anatolie. Je to země hodně hornatá. Uprostřed se rozkládá náhorní plošina, na které leží i hlavní město Ankara. Větší a pravděpodobně i známější je ale Istanbul na Bosporské úžině.

Kolem pobřeží se většinou rozkládají úzké roviny. Mezi nimi se pak nacházejí dvě hlavní horské pásma. Podél pobřeží Středozemního moře je to pohoří Taurus a podél pobřeží Černého moře zase Köroğlu. Velmi hornaté je ale i východní Turecko. Zde pramení bájné řeky Eufrat a Tigris. A také zde naleznete nejvyšší tureckou horu – biblický Ararat (5 137 metrů nad mořem).

Kromě přírodních kras se Turecko může pochlubit i opravdu velkou spoustou historických a kulturních památek. Přičemž velká část z nich se datuje k těm nejstarším na světě. Vyspělé kultury Řeků, Římanů nebo Byzantinců zde zanechaly monumentální díla, která přečkala staletí. Zajímavé jsou samozřejmě i středověké památky z doby Osmanské říše, kdy Turecko patřilo mezi jednu z největších světových velmocí.

Poznávací zájezdy Turecko vám opravdu můžeme jedině doporučit. Poznáte tuto na zajímavosti bohatou zemi z mnoha úhlů a věřte, že na takovou dovolenou budete ještě dlouho vzpomínat.

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.