Sdílet na Facebooku

Malé letovisko Beldibi

Beldibi je menší turistické letovisko asi 25 kilometrů na jih od Antalye. Jedná se o poměrně klidné turistické letovisko. Velkou výhodou je ale dálnice D400 (Antalya Kemer Yolu), díky kterému má město výbornou dopravní dostupnost. Nachází se zde spousta větších hotelů (například hotel Rixos), které jsou ale rovnoměrně rozloženy asi na 5 kilometrech pobřeží. Nejbližší další obcí je Goynuk.

Zbytek městečka je poměrně obyčejný. Spíše menší domy a žádné rušné centrum. Kolem je také spousta sadů například olivovníků a vůbec hodně další zeleně.

  

Pláž je zde rovná a táhne se po celé délce města. Co se týká povrchu tak je to jemný zlatavý písek. Sem tam je pak pláž doplněna o nějaké to drobné molo. Přístav má Beldibi také, ale je opravdu miniaturní. Nachází se zhruba uprostřed obce a slouží skutečně jen těm nejmenším lodím.

Největší turistickou atrakcí kromě moře je jeskyně Belbaşı. Jedná se o významné archeologické naleziště s cennými nálezy z dob paleolitu a mezolitu. Nálezy jsou tak rozsáhlé, že se dokonce hovoří o takzvané kultuře Belbasi pojmenované podle jeskyně. Na stěnách jeskyně se pak nachází zajímavé rytiny a malby, které jsou jedinou ukázkou jeskynního umění v celé  v západní Asii.

Beldibi je vzhledem k své poloze blízko Antalye, nádherným plážím a i zajímavostem v okolí určitě výborným místem pro strávení dovolené.

  

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.