Sdílet na Facebooku

Letovisko Kemer

Kemer je přímořské město v regionu a zálivu Antalye. Nachází se 40 km na západ od tohoto hlavního města oblasti a 53 km na východ od pohoří Taurus. Trvale zde žije 36.010 obyvatel. Město samotné zahrnuje takovou menší aglomeraci ve kterou srůstá několik menších obcí (Arslanbucak Mh., Merkez Mh. a Yeni Mh.). Kemer má typicky středomořské teplé a suché počasí, které sem spolu s výbornou dopravní dostupností láká mnoho turistů.

Když se podíváme do historie, tak tomu není tak dávno, co byl Kemer jen malou ospalou vesnicí. V minulosti byl dokonce nazýván Eski Köy (turecky stará vesnice). Dokonce i své jméno si zasloužil až v letech 1916–1917, kdy zde byla postavena 23 km dlouhá zeď. Od toho se také odvozuje dnešní název města Kemer, což znamená turecky zeď. Účelem stavby zdi byla ochrana obce před záplavami. V roce 1960 pak byla vybudována silnice spojující Kemer s ostatními vesnicemi na pobřeží. Od roku 1980 zde bylo investováno mnoho peněž do infrastruktury, čímž se podařilo vybudovat oblíbené turistické letovisko.

  

Cestovní ruch je zde základem všech příjmů. Hlavní turistické cíle jsou moře s oblázkovými plážemi a nádherná příroda v okolí (např. pohoří Taurus). Díky snadné dopravě a dobré komunikaci má Kemer velký podíl v obsazenosti hotelů v regionu Antalya. V centru se nachází různé kluby, bary a restaurace. Celé pobřeží včetně pláže přímo ve městě je pak rozebráno takřka bez výjimky mezi hotely. Město má také směrem na jih celkem velký přístav.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.antalya-kemer.bel.tr.

  

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.